TAMBURMAJOR, AB Rangvald Torkelson, Skånes Fagerhult, 1900-talets slut.

Guldpläterad metall. Sex svängda krokar. Etikettmärkt. Höjd ca 180 cm.

Visst ytslitage. Något vinglig och sned.

Utropspris
1 500 SEK