TESKÅLAR, 4 st, SAMT FAT, 2 st, snarlika, porslin, Kina, 1700-tal.

Förgylld dekor. Blå glasyr med byggnader i landskap. Kopparnas höjd ca 6. Fatets diameter ca 15 cm.

Repor. Ytskikt med slitage. Några tillverkningsdefekter.

Utropspris
2 000 SEK