Madeleine Pyk – en samling F769

SIDEBOARD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Lackerat trä. Bronserade detaljer. Räfflade dörrspeglar. Dekor av fleuroner. Tre skåpavdelningar med bakomliggande låd- och hyllinredning. Längd 191 cm, bredd 45 cm, höjd 80 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Repor och märken med färgbortfall. Nyckel finns.

Utropspris
1 500 SEK