SERVISDELAR, 48 st, flintgods, "Lennox", Alfred Meakin, England, 1900-talets början.

Kantdekor av blå blomster. 19 mattallrikar, sju förrättstallrikar, tio djupa tallrikar, terrin samt terrin på fat, sex uppläggningsfat, två uppläggningsskålar samt två såssnipor.

Bruksslitage. Ställvis krackelyrer, missfärgningar samt bortskavd gulddekor. Ca 21 delar med nagg. Två delar med sprickor, bl a terrinen. Såskanna med avslag.

Utropspris
2 000 SEK