VAS, glas, firepolished. Emile Gallé, Nancy, Frankrike, 1900-talets början.

Spolformad. Dekor i överfång av rosaröda växter och blommor mot matterad fond. Signerad Gallé i relief. Höjd ca 33,5 cm.

Smärre bruksslitage. Något invändig beläggning. Repor undertill.

Utropspris
10 000 SEK