SAMEKNIVAR, 2 st, en monogramsignerad, 1900-tal.

En kniv med slida och skaft i horn med montering i läder. En kniv med slida och skaft i horn med träinläggningar. Stiliserad dekor. Stålblad. Längd 22 respektive 25 cm.

Bruksslitage. Mindre blyertskrift, sprickor och nagg.

Utropspris
2 000 SEK