VAS, "Grazia", Gustavsberg. Design Stig Lindberg, signerad Stig L, numrerad 226. 1900-talets mitt.

Handmålad dekor i silver av man till häst. Signerad Gustavsberg Y 226, Grazia Made in Sweden E.Höjd 18 cm.

Ställvis sliten dekor. Repor.

Utropspris
4 000 SEK