BYRÅ, 1800-tal.

BYRÅ, 1800-tal.

Ljust målad. Fem lådor. Dekor av tandlist. Bredd 125, djup 46, höjd 96 cm, Nyckel finns.

Slitage. Renoverad och kompletterad bla senare målad senare beslag, senare lås. Troligen tidigare skåpsunderrede. Nyckel passar ej i alla låsa.

Utropspris
4 000 SEK