SKÅP, troligen David Rosén, Nordiska Kompaniet, Stockholm, 1900-talets mitt.

Förvaringsmöbel. Mahogny och bok. Rak form på ben. Två skåpdörrar med två bakomliggande flyttbara hyllplan. En dörr med utdragbara flyttbara brickor för dokument. Brickmärkt "Nordiska Kompanier Stockholm". Längd 115 cm, bredd 44 cm, höjd 91 cm. Nyckel finns.

Två dokumentbrickor saknas. Slitage. Repor.

Utropspris
2 000 SEK