VÄNTHALLSBÄNK, omkring 1900-talets mitt.

Träribbor och metall. Längd ca 472 cm, höjd ca 82 cm, djup ca 55 cm.

Slitage, torrsprickor, skador, sprickor, anlöpningar och rost.

Proveniens

Limmareds järnvägsstation.

Utropspris
5 000 SEK