Ring, med kuddslipad zirkon omgivs av troligen små safirer, 14K guld. Storlek 17,5/55. Syskonring, med små olikslipade diamanter, blomsterformad, 8K guld. Storlek 17,5/55. Totalvikt ca 6 g.
Slitage, mindre repor. Några diamanterna med små naggar.