SPEGEL, empire. 1800-talets andra kvartal.

Bronserad och bemålad. Dekor av hängen med rosetter och blommor. A tergo rester av sigillstämpel i rött. Höjd ca 68 och längd ca 45 cm.

Renoverad. Senare bronsering, spegelglas och bakstycke. Slitage.

Utropspris
2 500 SEK