HÖGADLIGA BESTICKSERVISDELAR, 53 delar, silver, Samuel Pettersson, Linköping 1888. Tot ca 2700 gram.

Modell Gammal fransk, samtliga med Friherrliga ätten Raabs vapen under friherrlig krona. 12 matgafflar, 12 matskedar, 11 bords/förrättsgafflar, 12 dessertskedar, 6 kaffeskedar. Längd 14,4-21 cm.

Slitage. Några skedblad med bucklor.

Utropspris
8 000 SEK