Madeleine Pyk – en samling F769

FÅTÖLJER, ett par och BORD, troligen Viggo Boesen, Danmark 1900-talets mitt.

Flätad rotting och bambu. Bord med rektangulär råglasskiva, längd 105, bredd 61, höjd 58 cm.

Bruksslitage, något blekt, rottingen släppt på vissa ställen.

Utropspris
4 000 SEK