SERVIS, 48 delar, stengods, "Birka", Stig Lindberg, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.

Åtta mattallrikar, åtta djupa efterrättstallrikar och sex assietter. Nio tekoppar med fat och tolv kaffekoppar med fat. En skål, en karott med lock, en kanna samt två skålfat.

Bruksslitage, fläckar.

Utropspris
3 000 SEK