DELAR AV BARNSERVIS, 28 delar, porslin samt glas, Arabia, 1920-talet samt 1900-talets mitt.

Diverse kärl från två olika servis. Kaffekannans höjd 15 cm. 7 glastallrikar, diameter 10 cm.

Bruksslitage, krackelyr. En tallrik med spricka, en kopp med lagning, sockerskåls lock med spricka.

Utropspris
200 EUR