TALLRIKAR, 4 + 2 st, porslin, Kina, 1700-tal.

Blomsterdekor i underglasyrblått. Diameter 24 cm.

Bruksslitage. Fyra tallrikar med äldre lagningar, övriga två med nagg och mindre tillverkningsdefekter.

Utropspris
1 500 SEK