Ring med små diamanter, totalt ca 0,02 ct, Stigbert, Stockholm, 1969. Storlek 16/51. Örhängen, Raag & Haven, Stockholm, 1950-60 tals. Skruvstift. Höjd 2 cm. Totalvikt ca 7 g.
Bruksslitage, mindre repor och yta skador.