KARAFF, glas, modell 3169, "Dundee Mosaique", René Lalique, Frankrike, 1900-talets första hälft.
Hexagonal form. Reliefdekor. Märkt. Höjd 26 cm.
Några repor. Knopp med mindre nagg.