René Lalique

(Frankrike, 1860-1945)
René Lalique
(Frankrike, 1860-1945)

KARAFF, glas, modell 3169, "Dundee Mosaique", René Lalique, Frankrike, 1900-talets första hälft.

Hexagonal form. Reliefdekor. Märkt. Höjd 26 cm.

Några repor. Knopp med mindre nagg.

Utropspris
4 500 SEK