FÄRDSKRIN, 1700-tal.

FÄRDSKRIN, 1700-tal.

Oval form med välvt lock. Dekor av Snidade beslag. Längd ca 53 cm, bredd ca 35 cm, höjd ca 26 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och märken. Skador och lagningar. Bemålad invändigt.

Utropspris
2 000 SEK