TAKLAMPA, 1900-talets mitt. Höjd ca 100 cm.

Hissmekanism av mässing, skärm i eloxerad aluminiumplåt. Justerbar höjd. Diameter 40 cm.

Slitage, färgbortfall, bucklor, uppbyggd av olika delar. Ej funktionstestad.

Utropspris
150 EUR