FICKUR, 18K guld och gulmetall, 1900-talets början.

Vit emalj urtavla med svarta arabiska siffror och sekundvisare. Yttre boett, 18K guld, graverad med monogram 'HA' med Schweiz kontroll stämpel. Inre boett gul metall. Både boetter numrerad 366016. Diameter 35 mm. Totalvikt ca 36 g. Etui medföljer.

Bruksslitage. Spricka på urtavlan. Ej funktiontestad.

Utropspris
2 000 SEK