SERVISDELAR, 70 st, porslin, 1900-talets andra hälft. Bl.a. Porcelaine de Paris och Royal Worcester.

Gulddekor. Bestående av;
24 tallrikar (diameter 24 cm),
8+10 assietter (diameter 20 cm),
1 såsnipa med fat,
12 portionsformar,
1 oval skål,
1 oval karott med lock,
2+1 runda karotter med lock,
2+1 rektangulära formar,
2+4 snäckformade skålfat,
1 extra lock för karott.

En portionsform med lagat handtag, en assiett med nagg, oval skål med nagg, bruksslitage, repor, något sliten förgyllning.

Utropspris
4 000 SEK