KAROTT MED LOCK, silver, CF Carlman, Stockholm 1938. Vikt tot ca 730 gram.

Rund form, knopp i form av frukt, skaft i svärtat trä. Längd 31, diameter 18 cm.

Bruksslitage med obetydliga repor.

Utropspris
6 000 SEK