Axel Nordgren

(Sverige, 1828-1888)
Axel Nordgren
(Sverige, 1828-1888)

AXEL NORDGREN, olja på duk, signerad samt troligen otydligt daterad.

Brandhärjad skog. Ca 29 x 46 cm.

Slitage, repor och märken med bland annat mindre materialbortfall och krackelyr. Skadad duk med mindre lagningar och retuscher.

Utropspris
2 500 SEK