LOCKSKÅL, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal.

Blå dekor av blommor, bladverk och tecken. Total höjd 10 cm.

Några glasyrdefekter. Skål med sprickor. Nagg. Möjligen ej tillhörande ställ.

Utropspris
1 500 SEK