ARKIVSKÅP med jalusi, betsat trä. 1900-talets flrsta hälft.

24 smålådor bakom jalusi, underdel med 5 bredare lådor. Ej delbart. Höjd 165, längd 63, bredd 51.

Bruksslitage, repor, jalusi saknar lås i underdelen.

Proveniens

Zoologen Bengt Berg, Blekinge.

Utropspris
3 000 SEK