24 smålådor bakom jalusi, underdel med 5 bredare lådor. Ej delbart. Höjd 165, längd 63, bredd 51.
Bruksslitage, repor, jalusi saknar lås i underdelen.
Zoologen Bengt Berg, Blekinge.