KONSOLBORD, empire-stil, omkring år 1900.

Bronserat och förgyllt underrede med riklig dekor av ymnighetshorn, vingar och fabeldjur. På svartmålad sockel. Vit skiva i sten. Längd 80, bredd 40, höjd 85 cm.

Åldersrelaterat slitage med fläckar, repor och färgbortfall. Avslag och sprickor. Renoverat och kompletterat.

Utropspris
3 000 SEK