INKÖPSTAVLA TILL HUSHÅLLET, plåt, 1930/40-tal.

Lackerad plåt. Inköpstavla för olika husgeråd med vikbara pilar. Längd 31 cm.

Hårdare bruksslitage. Rost och anlöpningar. Bortfall av brickor.

Utropspris
1 500 SEK