SKEPPSMODELL, 1900-tal.

SKEPPSMODELL, 1900-tal.

"Åländsk galeas". Delvis målat trä. På sockel. Längd ca 145, höjd ca 135 cm.

Ytslitage med torrsprickor och fläckar. Ej fullt genomgången.

Utropspris
6 000 SEK