HARRY MARTINSON, JOHANNES EDFELT, HJALMAR GULLBERG, Cikada, Bråddjupt eko, Sången om en son, Signerade.

Cikada, Stockholm 1953, med tillskrift och teckning av författaren, Bråddjupt eko, Stockholm 1947, signerad av författaren, Sången om en son, Stockholm 1946, med hälsning från författaren. Halvband av skinn respektive pergament, samtliga med kasett. 24 x 17 cm.

Slitage. Ej fullständigt genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK