SERIETIDNINGAR, Walt Disney, "Aku Ankka", 1950-1960-tal.

Finskspråkiga. Årgångar 1954, 1955, 1956, 1957, 1958, 1959. 1953 nr 5B, 6, 7, 11B, 12, 12C. 1955 nr 4. 1960 nr 6, 16,18, 23, 28. 1962 nr 42. 1965 nr 44. Storlek 25x17,5 cm.

Slitage skador. Ej genomgångna. År 1959 saknas nr 1 och 9.

Utropspris
800 EUR