Yngvar Sandström

(Sverige)
Yngvar Sandström
(Sverige)

SIDEBOARD "Tokyo" Yngvar Sandström för NK, Nyköping, Triva, 1900-talets andra hälft.

Ek. Tre dörrar med bakomliggande hyllplan. Fem lådor. Märkt med plakett. Bredd 190. Djup 43. Höjd 87 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och märken. Fläckar. Hyllplan och lådbottnar med färgrester.

Utropspris
4 000 SEK