VITRINSKÅP med STENGODSMINIATYRER, 18 st. Bl a Gunnar Borg och John Andersson, Höganäs, 1960-70-tal.

I varierande former och glasyrer. Signerade. 5 st av John Andersson, 5 st av Gunnar Borg, 2 st Höganäs, 3 st av Claes Ivarsson, Höganäs. 3 av okänd tillverkare, märkta Evian. Höjd 2-8 cm.

Obetydligt slitage.

Utropspris
3 000 SEK