Allmoge
678690

LJUSSTAKAR, 2 st, SAMT SMÖRFORM, trä och smide, allmoge, 1800-tal.

Ljusstakarnas höjd 12-17 cm. Smörform med skuret reliefmönster. Diameter ca 14 cm.

Bruksslitage. Anlupen metall. Bucklor. Torrsprickor. Trä med avslag.

Utropspris
2 000 SEK