MATSERVIS, 26 delar, "Eden", design Jacqueline Lynd, Rörstrand, 1990-tal

Blomsterdekor med brun bård.
2 uppläggningsfat, längd 31-63
8 mattallrikar, diameter 26,5 cm
8 förrättstallrikar, diameter 21 cm
8 assietter, diameter 18 cm

Obetydligt slitage.

Utropspris
1 500 SEK