SOFFBORD, Tove och Edward Kindt Larsen, Seffle Möbelfabrik, 1950-/60-tal.

Närmast kvadratisk skiva. Teak med inläggningar i ljusare träslag på två av skivornas sidor. Brännmärkt. Höjd 51, skivans storlek ca 82x79 cm.

Slitage. Fläckar.

Utropspris
3 000 SEK