ARMBANDSUR, sterling silver, Matti Hyvärinen, Sirokoru, Åbo, 1975. Total vikt 55 g.

Manuell. Urtavlans mått ca 20 x 18 mm.

Bruksslitage. Mindre repor. Fäste med smärre buckla. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK