Madeleine Pyk – en samling F769

BARNMÖBEL, 11 delar, "BA-serien", Stephan Gip, Herbert Andersson, Gärsnäs, 1960-tal.

Etikettsmärkta. Bord, diameter 79, höjd 53 cm. 2 stolar. 3 hurtsar, längd 44, bredd 41, höjd 78 cm. Lådor på hjul, längd 39, bredd 39, höjd 17 cm.

Fläckar och märken, slitage, torkade hjul.

Utropspris
5 000 SEK