BYRÅ, 1800-talets andra hälft.

Målad. Beslag av mässing. Fyra lådor. Bredd 79. Djup 44. Höjd 84 cm.

Slitage. Repor och märken. Torrsprickor. Omarbetad från högre byrå. Senare målning och beslag. Senare fötter, listverk och skiva. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK