SERVIS, 55 delar, porslin, Arabia, stämpeln i bruk 1932-1949.

Vit, med förgylld ornamentik. Dekoren formgiven av Olga Osol. 12 flata, 12 djup, 11 förrätt, 8 assietter, 2 såsskålar, 2 terriner, 4 ovala serveringskärl, 2 kvadratiska serveringsskålar, 1 kakfat, 1 kanna.

Slitage, enstaka nagg, ena terrinen limmad.

Utropspris
300 EUR