Brosch från John Pettrsson i Stockholm. Längd ca 3,5 cm. Örhängen stämplade 18K, Stockholm samt med kattfot. Mästarstämpel samt årsstämpel otydliga. Pärlor med diameter ca 6 mm. Skruv.
Bruksslitage.