Rund parasollsten. Kromat skaft. Vit canvas. ca 240cm diameter utfälld, skaftets höjd ca 240cm. Parasollsstenens diameter 76cm. Medföljande hjulförsett transportredskap
Bruksslitage. Repor. Fläckar. Transportredskap ej komplett, med skador.