KANDELABER, smide, Käck & Hedbys, Leksand, 1900-talets andra hälft.

"Tuppstake". Hjärtformad med krönande tupp. Genombruten dekor med lövformade kläppar. För tre ljus. Höjd 56 cm.

Smärre bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK