SERVISDELAR, Arabia ca 46 dlr (+12), flintgods, 1900-talets mitt.

Bestående av; 11 tallrikar (diameter 23,5 cm), 12 djupa (diameter 23,5 cm), 10 assietter (diameter 17 cm), 2 uppläggningsfat, 11 kaffekoppar med 10 fat, medföljer 12 kaffekoppar med fat annan design.

Bruksslitage, smärre slitage av förgyllning.

Utropspris
1 500 SEK