STEPHAN SINDING, efter, skulptur, basalt, signerad och daterad 1889, 1900-tal.
"To Mennesker". "Copyright 1902, by Keller & Reiner, Berlin W". Höjd 26. Längd 30 cm.
Nagg på fotring. Några repor.