Tekanna med floral dekor, 1800-tal. Höjd 14,5 cm. Cremekoppar, ett par, dekor i famille rose, Qianlong, 1700-tal. Höjd 10 cm. Vas, 1900-tal med blomsterdekor, metallskoning. Höjd 9,5 cm. Vas, hexagonal med grön glasyr, 18/1900-tal. Höjd 13 cm.
Tekannan med lagning av pip. Cremekoppar med lagningar. Vas med sprickor och lagningar.