TESERVIS, 33 delar, porslin, Schumann, Fyrklövern, 1900-talets andra hälft.

"Redoute". Tekanna, 12 tekoppar med fat, 12 assietter, 1 par ljusstakar, mjölkkanna och sockerskål, vas, kakfat i två etage, skål på fot och skål. Tekannans höjd 16 cm. Kopparnas diameter 10 cm.

Smärre bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK