SERVIS, 34 delar, porslin, England, 1870-tal.

Dekor i guld och hallonröd. 12 mat och djupa tallrikar, 26 cm, 4 ovala serveringsfat, längd 40-54 cm, rund serveringsskål, 26 cm, oval serveringsskål med fat, längd 30 cm, 2 karotter med lock, längd 27 cm, 2 ovala serveringsskål med lock samt fat, längd 17 cm.

Bruksslitage, färg och förgyllning delvis sliten. Oval serveringsskål (30 cm) med spricka, ett handtag saknas. Oval serveringsskål (17 cm) med sprickor, lock opar.

Utropspris
300 EUR