KORGMÖBELGRUPP, 7 delar, 1900-talets andra hälft.

Stommar i bambu och rotting. Ett soffbord med skiva i plast, längd 97, bredd 48, höjd 49 cm. Två lampbord med glasskivor, längd 49, bredd 40, höjd 50 cm. Ett tidningsställ, längd 48 cm. Två fåtöljer. En soffa, längd 110 cm.

Bruksslitage. Mindre repor och fläckar. Torrsprickor. Visst bortfall av lack och mindre bortfall av rotting.

Utropspris
4 000 SEK